כוכבי הוליווד: הסיפור של מתיו מקונוהי

11 בMay 2009 מאת: admin

נשירת שיער והתקרחות הם דברים שיכולים לקרות לכל אחד. גם עשירים ומפורסמים אינם חסינים, כולם הרי בסך הכל בני אדם. בתור חובב קולנוע מושבע הופתעתי לגלות שכמה מהשמות הכי חמים בהוליווד סובלים מבעיות של שיער דליל והתקרחות. את סדרת הפוסטים בנושא אפשר למצוא תחת הקטגוריה “כוכבי הוליווד” ולהראות את האמת מאחורי האשליה הקולנועית. את הסדרה אתחיל עם מתיו מקונוהי, אחד הכוכבים היותר ידועים בכך שסבלו מהתקרחות וטיפלו בה.

מתיו מקונוהי Matthew McConaughey בן ה-39 הוא כוכב הוליוודי ידוע המשחק בסרטים רבים.
בין הסרטים בהם שיחק: איך לאבד בחור ה-10 ימים (מ-2003), סהרה (מ-2005), רעם טרופי (מ-2008) ועוד רבים נוספים. בסך הכל כיכב בכ-40 סרטים (ועובד גם על סרטים חדשים) מכל הסוגים כמעט – אקשן, דרמה, קומדיות רומנטיות ועוד.

ניתן לקבל מידע נוסף על השחקן (כולל ביוגרפיה) כאן.

מתמונות שצולמו בשנת 1999 נראה מקונוהי בשלבי התקרחות בולטים. מסתבר כי ההתקרחות של מקונוהי הייתה דבר ידוע ומדובר בעולם הרכילות ההוליוודי, אולי בגלל הניגוד הקיצוני בין ההתקרחות לתדמית החתיך שיש לו בסרטים. (לחץ כאן לתמונות)

באפריל 2005 השתתף מקונוהי בתוכנית ה-Late Night של דיוויד לטרמן. בראיון הטלויזיוני פנה לטרמן למקונוהי ושאל אותו בצורה ישירה על השינוי לטובה שחל בשיערו יחסית לעבר. מקונוהי הנבוך הודה שסבל מאבדן שיער והסביר את השינוי בשימוש במוצר למריחה על הקרקפת של חברת Regenix אותו הוא מורח במשך 20 דקות בכל יום.

Regenix הוקמה ב-1993 והיא קליניקה לטיפול בנשירת שיער בלוס אנג’לס המשווקת גם קו מוצרים לטיפול בנשירת שיער.

הבעיה בגרסא של מקונוהי באותו ראיון הייתה ש-Regenix מצהירה כי הטיפולים שלה מיועדים אך ורק למקרים שבהם לא נוצר נזק קבוע לשיער ובתנאי שאין התקרחות (הטיפולים אינם עוזרים לצמיחת שיער באיזורים קרחים), מה שלא עולה בקנה אחד עם ההתקרחות של השחקן והשינוי הקיצוני שעבר (אזורים שהיו קרחים, למשל באיזור המפרצים וקדמת הראש נעלמו). מעיון באתר ובמוצרי החברה לא ניתן לקבל תמונה ברורה המציגה את אופן הטיפול, החומרים מהם הם עשויים וכיצד הם תורמים לטיפול בנשירת שיער.

לא ברור אם השחקן תיאם את התשובה עם חברת Regenix, אך מאותו רגע הפך הראיון למקדם מכירות מוביל שלה. בעמוד העדויות באתר החברה מופיע הראיון עם לטרמן ומתחיל אוטומטית עם הכניסה לאתר. לצפיה באתר Regenix ובראיון לחץ כאן.

בעקבות הראיון הוצפו פורומים ואתרי אינטרנט העוסקים בנשירת שיער בשאלות והשערות לגבי השינוי הקיצוני בשיערו של מקונוהי, מהתקרחות לשיער מלא. הסיבות לשינוי מהתקרחות ברורה לשיער מלא ושופע העלו ספקולציות שנעו בין השתלת שיער מוצלחת, תוספות שיער, פאה ושימוש בתרופות נגד נשירת שיער.

בהנחה שמדובר בשיער של מקונוהי הדיעה הרווחת היא שמדובר בהשתלת שיער מוצלחת במיוחד, שכן לא קיים פתרון שיכול להוביל לשינוי כה קיצוני. נראה כי ההסבר (המאוד לא משכנע) של השחקן בתוכנית של לטרמן היה לא מדוייק בלשון המעטה וגם אם מקונוהי השתמש תקופה מסויימת ב Regenix (בראיון הוא מתקשה להגות את השם) נראה כי לא זו הסיבה האמיתית לשינוי.

צילומים נוספים של שיערו של השחקן מתקופות שונות ניתן לראות כאן.

בשנת 2005 (אותה שנה של הראיון אצל לטרמן) נבחר מקונוהי לגבר הסקסי בעולם על ידי People Maganize ניתן להניח כי השיער השופע תרם משהו לבחירה (לקישור).

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree