התקרחות נשית טיפוסית

10 בMay 2009 מאת: admin

נשים רוצות שיער יפה, מבריק, מלא ושופע ובדרך כלל ארוך. שיער כזה הוא סמל של נשיות ויופי. אבל נשים לא מחוסנות מפני נשירת שיער והתקרחות, למרות מה שהרבה אנשים חושבים.

ברוב המקרים, עד גיל המעבר נשירת שיער אצל נשים נובעת משינויים הורמונליים ואחרים הקשורים לגלולות נגד הריון, הריון, שימוש בתרופות, תזונה לקויה ודיאטות חריפות או טראומה (פיזית עקב מחלה או נפשית מלחץ נפשי). נשירת שיער זו הפיכה בדרך כלל, כיוון שייצור השיער מואט באופן זמני ואין בהכרח נזק קבוע לזקיקי השיער. לאחר גיל המעבר יש ירידה בייצור הפרוגסטרון (הורמון המין הנשי) מה שמאפשר את עליית רמות הטסטוסטרון ונגזרתו ה-DHT. עם עליית כמות ה-DHT נשים בעלות רגישות גנטית בזקיקי השיער עלולות להתחיל לאבד שיער ולסבול מהתקרחות נשית טיפוסית – בדומה לגברים שאצלם ההתקרחות נקראת התקרחות גברית טיפוסית, אם כי אבדן השיער אצל נשים מאופיין לרוב בדלילות במרכז הראש. התקרחות גברית או נשית טיפוסית עלולה להיות בלתי הפיכה עקב הרס זקיקי השיער.

כ-30% מהנשים יסבלו משלב כזה או אחר בחייהן מנשירת שיער הנובעת מהתקרחות נשית טיפוסית (הנובעת מרגישות הורמונלית להורמון DHT).

נשים צריכות להזהר לא לבחור בטיפולים שנקבעו כמתאימים לגברים. טיפולים לגברים לוקחים בחשבון את הפרופיל ההורמונלי והפיזיולוגי של הגברים ואילו אצל נשים הפרופיל שונה. פגישת ייעוץ עם רופא עור לפני התחלה של טיפול בנשירה היא חשובה עבור נשים בדיוק כמו שהיא חשובה עבור גברים וגם אצל נשים חשוב להתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר.

נשים סובלות מאוד כאשר הן חוות אבדן של שיער. התופעה נתפסת בתודעה החברתית כתופעה גברית מקובלת. שיער שופע הוא חלק מהמראה הנשי ואבדן שלו אצל נשים עלול לגרום לתחושה של פגיעה בנשיות ולסבל נפשי רב אף יותר מזה של גברים.

הבשורה הטובה היא שכמו אצל גברים, ישנם טיפולים מצויינים גם עבור נשים.

אז נשים רוצות שיער ארוך ושופע…מן הסתם גם אנחנו הגברים לא נתנגד, אם כי נהיה מוכנים להתפשר קצת…:)

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree