השתלת שיער

12 בMay 2009 מאת: admin

השתלת שיער נחשבת לפתרון האקסטרימי ביותר להתקרחות. היא למעשה פעולה כירורגית, המתבצעת על ידי רופא מומחה בהשתלות שיער בהרדמה מקומית. הקרקפת מורדמת מקומית כך שהמטופל נמצא בהכרה ולא מרגיש דבר. השתלת שיער יעשה בדרך כלל מי שפתרונות אחרים לא עבדו עבורו או מי שלא טיפל, הקריח והתהליך עבורו הוא בלתי הפיך באיזורים הקרחים. הניתוח הוא קוסמטי ומשוייך למשפחת הניתוחים הפלסטיים, שכן הוא בא לשפר מראה ואינו הכרחי מבחינה רפואית. המטופל אינו חולה במחלה הדורשת ניתוח, הוא למעשה בריא לחלוטין אך רוצה לשפר את מראהו. מרפאות רבות המעניקות טיפולים פלסטיים מציעות גם טיפולי השתלת שיער. מסתבר שלא רק גברים עושים השתלות שיער, אם כי הם הרוב המכריע. במקרים מסויימים יבוצעו השתלות שיער גם לנשים.

תנאי להשתלת שיער הוא קיום של מספיק זקיקים בריאים באיזורים אחרים בראש ובעיקר באיזור העורף אותם ניתן להשתיל באיזורים המקריחים. באיזור העורף השיער אינו רגיש גנטית להתקרחות כמו באיזורי הקודקוד מרכז הראש וקו השיער הקדמי. השתלת שיער יכולה להתקיים רק משיער של אותו אדם, לדוגמא השתלות כבד ולב ניתן אולי לבצע מתורמים אחרים אך לא ניתן להשתיל שיער של אדם אחר.

בתהליך ההשתלה שולפים זקיקי שיער בשלמותם (יחד עם השערה) ומחדירים אותם אל תוך חור קטן שיוצרים באיזור המושתל. הזקיק נקלט באיזור החדש ותוך מספר חודשים ומתחיל לייצר שיער. כיוון שאין לשיער המושתל רגישות גנטית שינוי המיקום שלו לאיזור שהקריח לא יגרום לו לנשור שכן הרלוונטיות היא לא למקום בו צומחת השיערה על הקרקפת אלא לגנטיקה של הזקיקים שאינה משתנה.

לא כל אדם מתאים להשתלת שיער, חייבים להיות איזורים תורמים בכמות מספקת ביחס לאיזורים הקרחים או הדלילים בשיער אותם רוצים למלא. בפגישת ייעוץ עם הרופא הוא בודק את המועמד להשתלה ובוחן האם הוא מתאים לביצוע של השתלת שיער.

למצוא ולבחור את הרופא והקליניקה המתאימים הוא אולי הדבר החשוב ביותר כשרוצים לעשות השתלת שיער. חשוב להיות מטופלים אצל רופא מוכר ומנוסה, שאפשר לסמוך עליו, עם מאות ואלפי מטופלים מרוצים ברזומה שלו. השתלת שיער זו אמנות, המשתיל לוקח בחשבון מכלול של גורמים, בין השאר את שיטת ההשתלה, הכמות המושתלת, כיוון צמיחת השיער ואופן החדרתו לקרקפת. היכולת להשתיל כל שיערה במקום המתאים לה באופן בו גם תקלט היא פרמטר קריטי. בחירת הרופא יכולה ליצור את ההבדל בין השתלה מוצלחת (שנקלטת וקשה עד בלתי אפשרי להבחין שבוצעה) ללא מוצלחת. הבחירה אינה מסתיימת ברופא עצמו, חשוב לזכור שצוות רפואי מקצועי, קליניקה מתקדמת עם כלי ניתוח וכלי עזר רפואיים חדישים והיכולת להעניק טיפול ליווי ומעקב גם אחרי הניתוח הם בעלי חשיבות קריטית, לכן יש לבצע מחקר מעמיק ורציני לא רק לגבי איזה רופא מבצע את הטיפול אלא גם מי נמצא בצוות הרפואי ובאיזו קליניקה.

מחיר של השתלת שיער תלוי במורכבות הניתוח. ככל שמדובר בכמות שתלים גבוהה יותר או במורכבות גבוהה יותר של טיפול כך יעלה המחיר, בכל מקרה מדובר בסכומים של אלפי דולרים. הטכנולוגיה של היום המאפשרת השתלה של עד כ-3000 זקיקים בטיפול אחד. יש מטופלים שהשתלה של כמה מאות זקיקים תספיק עבורם ויש שיזדקקו לכמה טיפולים כדי להשלים את כיסוי האזור הקרח.

תחום השתלות השיער התפתח מאוד בשנים האחרונות. בעבר השתלות שיער בוצעו בשיטות שלא איפשרו השתלה צפופה ומדוייקת ואף גרמו לקליטה לא טובה של השיער (לדוגמא השתלה בעזרת לייזר), מה שיצר מראה לא טבעי והשתלות שלא הצליחו. כיום קיימות שיטות וכלים חדשים עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד החל משלב הוצאת הזקיקים מהאיזור התורם והכנתם להשתלה דרך ציוד הניתוח ועד אופן ושיטות ההשתלה כך שבשיטות של היום ובטיפול של רופא מקצוען בתחום קשה עד בלתי אפשרי לזהות שנעשתה השתלת שיער.

השתלת שיער ניתן לבצע בארץ או בחו”ל (בעיקר בארה”ב וקנדה אך לא רק). הרופאים והמרכזים הרפואיים שמבצעים השתלות מפרסמים את עצמם באינטרנט, כולל הסברים מפורטים על התהליך ותמונות (מרשימות) של לפני מול אחרי. במקצתם ניתן לראות גם סרטונים שמראים בפירוט ביצוע של השתלות על ידי הרופא המומחה. באתר YouTube ניתן לראות מאות סרטונים בסגנון, כולל כתבות וסקירות של רשתות טלויזיה וערוצי טלויזיה בעיקר בארה”ב. (לקישור לחץ כאן).

רופאים רבים ממליצים להמשיך ולטפל בשיער באמצעות טיפולים למניעת נשירה גם אחרי ההשתלה. הסיבה היא לא השתלים החדשים (הם יצמיחו שיער חדש) אלא במטרה למנו את נשירת השיער הקיים. הדבר חשוב במיוחד כשמשלבים שיער מושתל באזורים דלילים אך לא קרחים, כלומר בין שערות קיימות. אם מפסיקים לטפל שערות הקיימות עלולות לנשור ומה שישאר הוא השיער המושתל בלבד שיראה דליל (במקרים כאלה ניתן לבצע השתלה נוספת).

 • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: השתלת שיער
תגיות:

תגובות

2 תגוובת על ”השתלת שיער“
 1. נעם says:

  לגבי השתלת שיער בשיטת fut המשאירה סימן צלקת קטנה לא כל כך גרוע זו רק במידה ואתם מסתפרים גלח אחד שיש לו קרחת גדולה או מפרצים גדולים לא מתאים לשיטה הראשונה fue
  שמוצאים שיערה שיערה בגלל הטיפול היקר שמסתכם 50.000
  שזה מוגזם ורק מי שרוצה ומוכן לשלם אני מכיר מישהו כזה שעשה אצל ד”ר אלכס גינצבורג ששילם בסביבות 60.000 והתןצאות מדהימות מאחר והוא רוצה להסתפר גלח ולא תיהיה לו שום צלקת
  אחרי הכל התוצאות טובות גם בשיטה השנייה fut שעדיף צלקת קטנה ולא קרחת מקדימה
  אז אל תדברו שטויות כאן באתר ולא תישארו בסוף בלי שיער בכל הראש …

 2. moti says:

  זה לדעתי האתר הכי טוב שיש בעברית
  תקרא קצת אולי תלמד משהו
  זה שאתה עושה פרסומת לגינצבורג ניחא,
  מכיר מישהו עלק..
  מי שחושב שהשתלה היא הפתרון שיבין שיש הרבה סיכונים
  עדיף לעשות בחו”ל אצל מומחים עם קליניקות ברמה
  בארץ… לא הייתי מעיז

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree