השילוש הקדוש

19 בMay 2009 מאת: admin

הקדמה – זהו פוסט עתיק, כיום צריך לקרוא אותו ולסנן, למשל שמפו ניזורל רלוונטי רק לתקופה מוגבלת ואסור להשתמש בו יותר ממה שכתוב בעלון לצרכן שזה כחודשיים רצוף, והוא גם לא פתרון נגד התקרחות אלא עוזר להקל על הקרקפת, ולהפחית דלקתיות.
כדאי לקרוא פוסטים מהשנים 2016-2017 ואילך כדי להבין את התמונה הרחבה, וזה אחרי שניסיתי מאז הפוסט הזה המון דברים ולמדתי עוד ועוד.
כל הפוסטים הם בסך הכל המסע האישי שלי, ודרך אגב, שמפואים לא עוזרים בכלל וגם לא טיפולים טבעיים, הם עוזרים רק לחשבון בנק של מי ששלמת לו. פרופסיה יש היום גנרית של טבע עם מרשם רופא שזולה בהרבה מהמותג פרופסיה המקורי, ומינוקסידיל יש בגרושים באיביי, מי שחייב ניזורל יש גם באיביי, ויש גם בכל בית מקרחת עם או בלי מרשם, בלי המרשם עולה קצת יותר.

הטיפול הקלאסי בנשירת שיער כולל 3 מרכיבים תרופתיים, אשר תמיד יוזכרו בהקשר של התקרחות הנובעת מרגישות גנטית לאנדרוגן DHT: מינוקסידיל, שמפו ניזורל ופרופסיה. החלטתי להעניק להם את השם “השילוש הקדוש” כיוון שהם שלושת הטיפולים המומלצים כיום (לטיפול משולב ביחד) על ידי רופאים ואשר עושים “עבודת קודש” בכך שהם שומרים על השיער.

לפני שהלכתי לרופא עור לקבל ייעוץ מה לעשות, קראתי קצת חומר באינטרנט. הנחתי עוד לפני שהתיישבתי מולו מה הוא מתכוון להציע ולא טעיתי. הרופא הסתכל על הקרקפת מקרוב תחת מנורה, שאל כמה שאלות ושלף את השילוש. ניזורל כדי למנוע גירודים, קשקשים ולשפר את האפקט של שתי התרופות האחרות, מינוקסידיל 5% הותיק והטוב שנמצא עוזר ויעיל ופרופסיה, שהיא התרופה הנפוצה והיעילה ביותר (לפי מחקרים) לטיפול בנשירת שיער והתקרחות, פשוט בגלל שיש בה את החומר פיניסטריד, שנמצא שהוא מקטין את האנזים 5AR מסוג 2 (יש שני סוגים, הוא מנמיך את סוג 2 בלבד כך שפחות טסטוסטרון מומר ל-DHT, האנדרוגן שגורם להרס הזקיקים). כל אחד ממרכיבי השילוש עובד בכיוון קצת שונה (מינוקסידיל ממריץ את הזקיקים לייצר שיער, ניזורל הוא אנטי דלקתי ומנמיך מעט את כמות ה-DHT ופרופסיה שעובדת ישירות על הנמכת ה-DHT) ויחד הם יוצרים מסה קריטית יעילה ומוכחת.

השילוש הקדוש הוא ברוב המקרים הטיפול שהרופא יציע כאשר מדובר בהתקרחות גברית טיפוסית, פשוט כי זה מה שמאושר כיום לטיפול בהתקרחות ע”י רשויות הבריאות (ה-FDA בארה”ב ומשרד הבריאות בישראל שלעיתים מחמיר אף יותר).

כשיצאתי מהרופא היו לי ביד 2 מרשמים, האחד לשמפו ניזורל והאחר לפרופסיה. עבור מינוקסידיל אין צורך במרשם. חזרתי הביתה קצת מבואס. זה כל מה שיש למדע להציע? נראה לי פשטני מדי.

מאוחר יותר גיליתי שיש עוד המון פתרונות מסוגים שונים, כולל טבעיים, אבל רופא ירשום לך תרופה בדרך כלל ולא יציע לך טיפולים טבעיים, אלטרנטיביים או שאינם ברשימת התרופות לטיפול בנשירת שיער והתקרחות (למרות שיש רופאים שמשלבים). אולי הייתי צריך לפגוש רופא עור שבנוסף מומחה לשיער, אבל הספק הזה עבר לי אחרי שחבר במצב גרוע משלי הלך לרופא כזה וקיבל את אותן תשובות ומרשמים (פלוס המלצה לשקול השתלת שיער).

השילוש הקדוש כנראה עובד טוב, אחרת לא היו מציעים אותו והוא מומלץ למי שרוצה ללכת על הטיפול הרפואי הקלאסי. הרפואה לא טועה וה-FDA לא היה מאשר תרופות שלא היו עומדות בתקנים שלו ועושת את העבודה. אני מכיר אנשים שמטפלים בשילוש בהצלחה רבה מאוד, עד כדי כך הצלחה שהשיער מלא ואי אפשר לדעת שהייתה בעיה של התקרחות. לכן יש להתייחס לשילוש בכבוד והערכה ולהבין שהוא פתרון מצויין לחלק גדול מהאנשים.

השילוש הקדוש (ניזורל, מינוקסידיל, פרופסיה) עולה בארץ בערך כך:
– שמפו ניזורל כ-30 ש”ח ל- 100 מ”ל (נניח מספיק לחודש אחד).
– מינוקסידיל – כ-300 ש”ח לכמות של 160 מ”ל שתספיק לחודשיים וחצי, כלומר כ-120 ש”ח לחודש.
– פרופסיה – כ-300 ש”ח לחודש. הערה – נכון ל-2017 המחיר נחתך לשליש או רבע למשל פרופסיה גנרית של טבע

סה”כ עלות חודשית כ-450 ש”ח ועלות שנתית של כ- 5,400 ש”ח.

הערה: נכון ל-2017 המחיר נמוך יותר, לא לשכוח שזה פוסט ישן מ-2009, לכן העלויות בפוסט הזה לא מעודכנות, מה שכן, פרופסיה גנרית של טבע פלוס מינוקסידיל באיביי פלוס ניזורל יעלה דומה למה שמופיע פה למטה.

שילוש בשליש (שליש מחיר ביחס לשילוש המקורי): מסתבר שרבים מצאו פתרון יצירתי להשיג את האפקט של השילוש הקדוש ובזול:
– שמפו ניזורל 30 ש”ח.
– מינוקסידיל – קונים באינטרנט, 30 ש”ח לחודש (פוסט נפרד יהיה בנושא).
– במקום פרופסיה קונים את הגרסא ההודית שלה, שנקראת פינפסיה ועולה כ-80 ש”ח לחודש. החסכנים עוד יותר ינסו להשיג מהרופא שלהם פרוסקאר\פרוקיור (כדורים לטיפול בפרוסטטה, שכל כדור מכיל הוא 5 מ”ג פינסטריד, כמו 5 כדורי פרופסיה) וישברו כל כדור ל-4 או 5 חלקים. 30 כדורי פרוקיור עולים כ-140 ש”ח וכיוון שמדובר בכמות הגדולה פי 5, מספיק ל- 5 חודשים, כלומר 27 ש”ח לחודש. נשים כרגע בצד את שבירת הכדורים הלא נוחה. (גם על זה יהיה פוסט נפרד).

סה”כ עלות חודשית כ-140 ש”ח לחודש ו- 1,700 ש”ח לשנה, שליש מהמחיר שהיה עולה אם הכל היה נרכש בארץ, כולל קניית פרופסיה מקורית.

מי שבחר בשילוש כטיפול שלו, שיעשה לעצמו את המאזן והשיקולים שלו לגבי השילוש המועדף עליו (הקדוש או בשליש), יתייעץ עם הרופא שלו ויתחיל לטפל (ויפה שעה אחת קודם).

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: תרופות
תגיות: , , ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree