גבר, הגעת לגיל שזה מתחיל

7 בMay 2009 מאת: admin

נשירת שיער אצל גברים נובעת בכ-95% מהמקרים מהתקרחות גברית טיפוסית. התקרחות כזו היא תוצאה של הורמון המין הגברי טסטוסטרון שמומר להורמון DHT. ה-DHT נקלט בזקיקי השיער, ואלו הרגישים לו גנטית נהרסים במשך הזמן. הרגישות הגנטית הזו לא ניתנת לשינוי כל עוד לא פותחו פתרונות המשפיעים על מנגנונים גנטיים. מה שכן ניתן לעשות זה לנסות השפיע על רמות ה-DHT כך שהכמות שלו תרד לרמה שאינה גורמת להרס הזקיקים וכן לנסות להשפיע על זקיקי השיער לייצר שיער באמצעות טיפולים מתאימים.

באיזו כמות של DHT מתחילה נשירת שיער והתקרחות גברית טיפוסית? זה דבר שמשתנה מאדם לאדם. יש כאלו שלא מושפעים כלל מ-DHT, אלו ברי המזל, שלא יאבדו שיער והם מעטים יחסית כיוון שרוב הגברים יקריחו בשלב כזה או אחר בחייהם. יש כאלו שכמות קטנה תגרום להם לאבד שיער, אלו יקריחו בדרך כלל ראשונים. ישנם מספר פתרונות כאשר אחד הידועים שבהם הוא החומר פיניסטריד (שיש בפרופסיה) שגורם לייצור כמות נמוכה יותר של DHT. אצל אנשים רבים, הנמכה של ה-DHT בכמה עשרות אחוזים תספיק לעצור את הרס זקיקי השיער. במצב כזה שבו ההרס נפסק גם מתאפשר שיקום וחזרה של צמיחה תקינה של שיער בזקיקים שלא נפגעו בצורה בלתי הפיכה.

ישנם גברים שכבר בסביבות גיל ה-20 ואף לפני יתחילו לאבד שיער, בסיום תהליך ההתבגרות, פשוט כי הרגישות הגנטית שלהם גבוהה. יש מי שלא יסבול מהבעיה גם בגיל 40 ורק בעשור ה-5 יתחיל לאבד שיער. למעשה אין חוקיות ורואים את זה מסביב, יש כאלה שזה פשוט מגיע אליהם מוקדם מאוד ויש כאלה שזה תופס אותם מאוחר.

אצלי, זה לא הגיע עד אחרי גיל 30. כבר הייתי בטוח שניצלתי, אבל נשירת שיער היא אוייב ערמומי, שקט וסבלני. המנגנון הגנטי מופעל בשלב שבו הגנטיקה שלך מחליטה שזה הזמן והתהליך מתחיל. זה נכון גם לתהליכים אחרים בגוף. אולי בעתיד יגלו את מכלול הגנים המשפיעים על רגישות ל-DHT ועל הפעלת הרגישות הגנטית של הזקיקים. עד אז נצטרך להיות סבלניים ולטפל בעקביות וברצינות בנשירת השיער.

אז אם הגעת לגיל שזה התחיל, כל גיל, תדע שכנראה המנגנון הגנטי שלך הופעל וזקיקי השיער רגישים ל-DHT. זה הזמן להתחיל לטפל במידה וחשוב לך לשמור על השיער.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree