איזה גברים נשים מעדיפות?

20 בMay 2009 מאת: admin

איזה גברים נשים מעדיפות?

אחת השאלות המסקרנות גברים היא מה נשים מעדיפות יותר – גברים עם שיער על הראש או בלי והאם זה כזה משנה להן.

לפני חודשיים התפרסמה כתבה (ראה קישור) שתארה מחקר שמצא שnעל 80% מעדיפות שיער. המחקר כלל 130 נשים שבחרו בין 2 תמונות של אותו גבר שהוצג פעם אחת עם שיער מלא ופעם אחת כמקריח. בשני המקרים הוא תואר כמצליחן, כך שכל ההבדל היה במראה הראש.
מי שפרסם את המחקר היא חברה בריטית פרטית שעוסקת בפתרונות להתקרחות, כך שיש לקחת זאת בחשבון כשחושבים על הממצאים. עם זאת היא מעלה את הנושא לדיון מחודש.

נראה כי ההעדפה כפי שניתן להבין מהמחקר היא לגבי מראה חיצוני בלבד ועל סמך תמונה בלבד. בעולם האמיתי דברים נמדדים אחרת וגם מראה חיצוני נראה שונה בתלת מימד. אז מה באמת נשים מעדיפות?

שיער יפה מסמל בריאות, חיוניות, נעורים ויופי. אם כך, העדר שלו יכול להתפס כפגיעה בפרמטרים אלו וזו הסיבה העיקרית שגברים רבים מעוניינים לשמור על שיערם. במידה והעדר שיער מהווה ירידה באותם פרמטרים, סביר להניח שגם גברים וגם נשים ימשכו יותר לבני זוג פוטנציאלים עם שיער, אך עם זאת חובה לסייג, שכן יש הרבה פרמטרים נוספים מעבר למראה חיצוני המשפיעים על משיכה.

בקולנוע רוב הכוכבים הם בעלי שיער שופע ואם אין להם שיער כזה, מסדרים להם או שהם מסדרים לעצמם (ראה את סדרת הפוסטים על כוכבי הוליווד). עם זאת, יש גם שחקנים שהקרחת היא גם סמל מסחרי שלהם, כגון שון קונרי, ברוס וויליס ווין דיזל (וגם יול ברינר וטאלי סאבלס בעבר).
בספורט הדוגמא הידועה ביותר היא האיש והאגדה, מייקל ג’ורדן.

ניל שטראוס, כתב של הניו יורק טיימס , חיבר מספר רבי מכר ובראשם את הספר “The Game”. הוא מתאר בספרו איך הפך מלוזר מוחלט עם נשים לאמן פיתוי ולמצליחן. בתחילת הספר הוא מתואר כבחור מקריח וממושקף שמתקשה לתקשר עם נשים ומאמין שאין לא סיכוי להצליח עם אף אחת. הספר מתאר את השינוי שעבר, פיזית אך בעיקר מנטלית ואת חוויותיו, כאשר אחד הדברים הראשונים שעשה כדי לשפר את מראהו היה לגלח את מה שנותר משערו. ניל שטראוס קובע שמה שקובע לגבי הצלחה עם נשים הוא בעיקר האישיות והתקשורת ופחות המראה. הוא טוען כי לגבר מספיק להיות מטופח ולהשקיע בסגנון, אך שיער או קרחת אינם משנים.

שרון רובינשטיין, יועצת חברתית, מרצה וסופרת, כותבת רב המכר “מה היא רוצה” הציגה מחקר שעסק בשאלה מה נשים מחפשות בגברים. הממצאים לגבי שיער קצת מפתיעים כיוון שבניגוד לדיעה הרווחת, נמצא כי לנשים לא מפריע שגברים קרחים. כן מפריעות פאות, תסרוקות של הלוואה וחסכון ותוספי שיער שמראים על חוסר בטחון.

לסיכום, נראה כי החשיבות שמייחסים לשיער או קרחת בהקשר של העדפה נשית אינו כה גבוה כמו שאולי ניתן לחשוב, תלוי גם את מי שואלים ויתכן ומדובר בטעם אישי. אז גם אם השיער נושר, יש הרבה מה לעשות כדי לשמור עליו ובמקרה הכי גרוע יש מחקרים ובדיקות שמראים שזה לא משנה לנשים. העובדות הן שיש אינספור דוגמאות לגברים מצליחים וקרחים.

  • Share/Bookmark
מופיע בקטגוריות: נשירת שיער
תגיות: , , ,

הוספת תגובה

Spam Protection by WP-SpamFree